Promocja

Zestaw podstawowy na atopowe zapalenie skóry (AZS)/egzemę

  • Zestaw podstawowy na atopowe zapalenie skóry (AZS)/egzemę
  • Mydło 100g Dr Michaels (Moisturising Bar)
  • Maść 50g Dr Michaels (Scalp & Body Ointment)
  • Dr Michaels Odżywka regenerująca do skóry 200 ml (Skin Conditioner)
Producent: Dr Michaels
Twoje korzyścirozwiń zwiń
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki:
421,00 zł
421,00 zł
386,00 zł
/ szt.
Oszczędzasz 8.31% (35.00), kupując w zestawie.

W zestawie

Łatwy zwrot towaru

Kupuj i sprawdź spokojnie w domu. W ciągu 14 dni możesz zwrócić ten towar bez podania przyczyny.
Pokaż szczegóły
14 dni na zwrot
Najważniejsza jest Twoja satysfakcja z zakupów. Zamówione u nas produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny.
Bez stresu i obaw
Dzięki integracji naszego sklepu z tanimi zwrotami Poczty Polskiej kupujesz bez stresu i obaw, że zwrot zakupionego towaru będzie problematyczny.
Prosty kreator zwrotów
Wszystkie zwroty w naszym sklepie obsługiwane są przez prosty kreator zwrotów, który daje możliwość odesłania do nas paczki zwrotnej.

Ten towar jest dostępny w naszych sklepach

Możesz kupić ten produkt bez składania zamówienia internetowego w jednym z naszych sklepów w Twojej okolicy. Sprawdź w których punktach produkt jest dostępny od ręki.
Sprawdź dostępność

Składniki aktywne zawarte w preparatach wchodzących w skład zestawu podstawowego na atopowe zapalenie skóry (AZS)/egzemę: Ekstrakt z kwiatów nagietka lekarskiego, Olejek z krokosza barwierskiego, Olejek z rącznika pospolitego, Olejek z oliwy z oliwek, Olej sezamowy, Olejek z kiełków pszenicy, Olejek z sebum emu, Olejek lawendowy, Olejek rozmarynowy, Olejek z dzikiej róży, Olejek z wiesiołka, Olejek z placzatki, Tlenek cynku, Kwas salicylowy, Olejek z sebum emu, Mąka ziemniaczana, Olejek ze słodkich migdałów, Olej z nasion jojoba, Olej z awokado, Olej z nasion marchwi zwyczajnej, Nagietek lekarski, Olejek z sandałowca białego, Olejek z pomarańczy chińskiej, Olejek z paczuli, Olejek z kiełków pszenicy, Olejek z pestek moreli, Olejek lawendowy, Olejek z paczulki wonnej, Olejek z bergamotki, Olejek rozmarynowy, Olejek z pelargonii pachnącej, Olejek z wiesiołka, Olejek z liści eukaliptusa, Olejek z sosny zwyczajnej, Olejek z suszonych koszyczków rumianku, Olejek z pomarańczy gorzkiej, Olejek z mirry, Olejek z migdałowca pospolitego, Olejek z wiesiołka, Olejek z kiełków pszenicy.

Zestaw składający się z preparatów Dr Michaels: Mydło 100 g, Maść 50 g, Odżywka 200 ml. Przeznaczony dla osób z atopowym zapaleniem skóry (AZS)/egzemą, gdzie powierzchnia objęta zmianami nie przekracza 10% powierzchni ciała, czyli sumy powierzchni 10 dłoni pacjenta.

  • Mydło Dr Michaels do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej. Opracowane na bazie naturalnych olejków eterycznych z dodatkiem witaminy E. Mydło dzięki unikalnej formule, ogranicza świąd, odżywia skórę, jednocześnie myjąc ją i pielęgnując. Zapobiega przesuszeniu i nadmiernej szorstkości skóry. 
  • Maść Dr Michaels poprawia nawilżenie i natłuszczenie skóry, działa przeciwzapalnie łagodząc jednocześnie świąd. 
  • Odżywka regenerująca do skóry Dr Michaels głęboko penetruje skórę poprawiając jej nawilżenie, natłuszczenie, elastyczność i sprężystość. Powoduje wygładzenie skóry oraz likwiduje jej przebarwienia.

Sposób stosowania zestawu preparatów Dr Michaels (zalecany czas kuracji to 4-6 tygodni):
1. Przemyć wszystkie miejsca występowania zmian chorobowych mydłem.
2. Zmyć ciało letnią wodą i delikatnie osuszyć skórę ręcznikiem.
3. Nałożyć niewielką ilość maści i wmasować w skórę okrężnymi ruchami w obrębie zmian chorobowych. Odczekać 3-10 minut w celu wchłonięcia się maści.
4. Następnie te same miejsca posmarować odżywką, która tworząc cienką powłokę ochronną zwiększa skuteczność działania maści.
5. Pozostawić na kilka minut, aż do wchłonięcia (nie zmywać).

 


 

Ważne

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, należy stosować preparaty komplementarnie, czyli w ramach przypisanych do niego zestawów. Każdy z produktów wzajemnie uzupełnia swoje działanie, zapewniając wzrost skuteczności kuracji.

Mydło Dr Michaels - informacje szczegółowe

Do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej. Opracowane na bazie naturalnych olejków eterycznych z dodatkiem witaminy E. Mydło dzięki unikalnej formule, ogranicza świąd, odżywia skórę, jednocześnie myjąc ją i pielęgnując. Zapobiega przesuszeniu i nadmiernej szorstkości skóry.

Preparat dogodny w użyciu. Nie zawiera sterydów.

UWAGI:
• W celu wykluczenia reakcji alergicznych, mydło należy zastosować na niewielkiej powierzchni ciała zgodnie z podanym sposobem użycia. Obserwowoać do 48 godzin, czy nie pojawiają się zmiany świadczące o nadwrażliwości na składniki preparatu.
• Przy wystąpieniu nagłego świądu, zaczerwienienia skóry, preparat należy zmyć i skontaktować się z lekarzem.
• W razie kontaktu preparatu z oczami, przemyć je wodą aż do ustąpienia pieczenia.
• Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Składniki:
AQUA, SODIUM PALMITATE, SODIUM COCOATE, WHEATGERM OIL, GLYCERIN, SODIUM CHLORIDE, VITAMIN E, TETRASODIUM EDTA, SODIUM ETIDRONATE, LAVENDER OIL, SWEET ALMOND OIL , EVENING PRIMROSE OIL, AVOCADO OIL, CHAMOMILE OIL.

Maść Dr Michaels - informacje szczegółowe

Maść do pielęgnacji skóry, przede wszystkim ze zmianami łuszczycowymi oraz z atopowym zapaleniem skóry. Wyprodukowana na bazie składników naturalnych. Skutecznie zmniejsza podrażnienie i objawy stanu zapalnego skóry, poprawia nawilżenie i natłuszczenie skóry, łagodzi świąd.

Preparat dogodny w użyciu. Nie zawiera sterydów.

SPOSÓB UŻYCIA:
Skóra gładka:
Po zastosowaniu Żelu myjącego Dr Michaels, miejsca ze zmianami skórnymi posmarować Maścią Dr Michaels. Odczekać 3-10 minut w celu wchłonięcia się maści. Wskazane jest stosowanie maści dwa razy dziennie – rano i wieczorem. W celu uzyskania lepszego efektu zalecane jest dodatkowo zastosowanie Odżywki regenerującej do skóry Dr Michaels.

Skóra owłosiona głowy:
Zaleca się stosowanie maści tylko w przypadku pojedynczych zmian skórnych. W przypadku większych zmian używamy Odżywki regenerującej do skóry Dr Michaels.
W celu uzyskania lepszego efektu zalecane jest dodatkowo zastosowanie Żelu myjącego Dr Michaels wraz z Odżywką regenerującą do skóry.

Zalecany czas stosowania: 4-6 tygodni

UWAGI:
• W celu wykluczenia reakcji alergicznych, preparat należy zastosować na niewielkiej powierzchni ciała zgodnie z podanym sposobem użycia. Obserwować do 48 godzin, czy nie pojawią się zmiany skórne, świadczące o nadwrażliwości na składniki preparatu.
• Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.
• Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C.
• Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
• Przez 3 godziny od zastosowania preparatu unikać przebywania na słońcu.
• Przy wystąpieniu nagłego świądu, zaczerwienienia skóry, preparat należy zmyć i skontaktować się z lekarzem.
• W związku z właściwościami produktu na powierzchni maści mogą zbierać się olejki.

SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI DUŻA MAŚĆ
• Nie stosować dla dzieci poniżej 3 roku życia – preparat zawiera kwas salicylowy.
• Preparat nie jest zalecany u kobiet w ciąży i matek karmiących.
• Unikać kontaktu z oczami.
• Miejsca, w których zastosowano preparat, chronić przed intensywnym nasłonecznieniem i promieniami UV.
• Pojawiające się uczucie swędzenia, pieczenia lub mrowienia może mieć charakter przemijający. Jeśli po 20 minutach staje się intensywniejsze, preparat należy zmyć wodą z mydłem.
• Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Produkt przebadany dermatologicznie.

Składniki:
PARAFFINUM LIQUIDUM, PARAFFINUM SOLIDUM, SOLANUM TUBEROSUM STARCH, ZINC OXIDE, SALICYLIC ACID, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA SEED OIL, CALENDULA OFFICINALIS EXTRACT, CITRUS SINENSIS PEEL OIL EXPRESSED, TRITICUM VULGARE GERM OIL, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL, LAVANDULA AUGUSTIFOLIA OIL, SANTALUM ALBUM OIL, POGOSTEMON CABLIN OIL, PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS OIL, DROMICEIUS OIL, CITRUS AURANTIUM SSP. BERGAMIA OIL, OENOTHERA BIENNIS OIL, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF OIL, PINUS SYLVESTRIS LEAF OIL, CHAMOMILLA RECUTITA OIL, COMMIPHORA MYRRHA OIL, CITRUS AURANTIUM AMARA FLOWER OIL.

Odżywka Dr Michaels - informacje szczegółowe

Dzięki unikalnemu połączeniu naturalnych składników głęboko penetruje skórę, poprawiając jej nawilżenie i elastyczność. Powoduje wygładzenie skóry oraz zmniejsza podrażnienia i objawy stanu zapalnego. Likwiduje przebarwienia skóry. Preparat przyjazny w użyciu. Nie zawiera sterydów.

Sposób użycia:
Skóra gładka:
Skórę należy przemyć Żelem myjącym Dr Michaels, osuszyć ręcznikiem, a następnie posmarować Maścią Dr Michaels. Odczekać 3-10 minut w celu wchłonięcia się maści, po czym nałożyć Odżywkę regenerującą do skóry Dr Michaels. Pozostawić na kilka minut, aż do wchłonięcia (nie zmywać). Odżywkę regenerującą do skóry stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Może być używana również do kąpieli, dodając 10 ml do wody.

Skóra owłosiona głowy:
Zmiany skórne posmarować wieczorem Odżywką regenerującą do skóry Dr Michaels (nie myć głowy przed zastosowaniem). Pozostawić na noc. Rano umyć głowę Żelem myjącym Dr Michaels i spłukać ciepłą wodą. Włosy suszyć w niezbyt wysokiej temperaturze. Zalecany czas stosowania: 4-6 tygodni. Po ustąpieniu zmian łuszczycowych, wskazana jest dalsza pielęgnacja skóry 2 – 3 razy w tygodniu przy użyciu Odżywki regenerującej do skóry Dr Michaels.

UWAGI:
• W celu wykluczenia reakcji alergicznych, preparat należy zastosować na niewielkiej powierzchni ciała zgodnie z podanym sposobem użycia. Obserwować do 48 godzin, czy nie pojawią się zmiany skórne, świadczące o nadwrażliwości na składniki preparatu.
• Nie stosować na skórę twarzy i narządów płciowych.
• Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia.
• Przechowywać w temperaturze poniżej 30˚C.
• Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
• Przez 3 godziny od zastosowania preparatu unikać przebywania na słońcu.
• Przy wystąpieniu nagłego świądu, zaczerwienienia skóry, preparat należy zmyć i skontaktować się z lekarzem.

SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI ODŻYWKA
• Preparat nie jest zalecany u kobiet w ciąży i matek karmiących.
• Nie stosować dla dzieci poniżej 3 roku życia.
• Unikać kontaktu z oczami.
• Nie stosować na skórę twarzy, narządów płciowych.
• Miejsca, w których zastosowano preparat, chronić przed intensywnym nasłonecznieniem i promieniami UV.
• Pojawiające się uczucie swędzenia, pieczenia lub mrowienia może mieć charakter przemijający. Jeśli po 20 minutach staje się intensywniejsze preparat należy zmyć wodą z mydłem.
• Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Produkt przebadany dermatologicznie.

Składniki:
PARAFFINUM LIQUIDUM, PARAFFINUM SOLIDUM, CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL, RICINUS COMMUNIS OIL, OLEA EUROPAEA OIL, SESAMUM INDICUM OIL, TRITICUM VULGARE GERM OIL, CALENDULA OFFICINALIS OIL, DROMICEIUS OIL, LAVANDULA AUGUSTIFOLIA OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS OIL, ROSA EGLANTERIA OIL, OENOTHERA BIENNIS OIL, CYMBOPOGON WINTERIANUS OIL.

 

W trosce o Twoje bezpieczeństwo, przestrzegamy zasad ochrony danych o szczególnym znaczeniu. Wykorzystujemy do tego narzędzia zapewniające ochronę witryn internetowych, będące gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. Dane są u nas bezpieczne, jak w Twoim banku.

Zakupiony towar możesz zwrócić w ciągu 14 dni od zakupu. Warunkiem zwrotu jest posiadanie nienaruszonego produktu oraz oryginalnego paragonu.

Parametry techniczne:
Cel stosowania produktu:
Likwidacja zmian
Rodzaj produktu:
Preparaty na skórę
Sposób występowania produktu:
Zestaw
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Poradnik

2018-05-15

Egzema na dłoniach - zdjęcia, leczenie i przyczyny

Egzema na dłoniach - zdjęcia, leczenie i przyczyny
Egzema to jedna z najczęstszych dolegliwości skórnych, która może mieć podłoże alergiczne lub niealergiczne. Jedną z najczęstszych lokalizacji egzemy są dłonie, co wynika ze stałego narażenia skóry dłoni na kontakt z czynnikami alergizującymi czy podrażniającymi. Egzema nie jest zaraźliwa, jednak osoby nią dotknięte często spotykają się z niezrozumieniem i doświadczają niechęci innych do bezpośredniego kontaktu, np. na drodze uściśnięcia dłoni.
2018-05-15

Jak wygląda atopowe zapalenie skóry?

Jak wygląda atopowe zapalenie skóry?
Atopowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych postaci zmian zapalnych skóry. Występuje z częstością od 5 do 20% populacji (w zależności od regionu świata). Choroba obejmuje swoim zasięgiem skórę, ale także daje objawy ze strony układu oddechowego czy pokarmowego. U podłoża atopowego zapalenia skóry leży nadmierna aktywacja układu immunologicznego i synteza przeciwciał przeciwko alergenom.
2018-05-11

Czy egzema jest zaraźliwa?

Czy egzema jest zaraźliwa?
Egzema, czyli wyprysk to stan przewlekłego zapalenia skóry, generowany działaniem licznych czynników drażniących. Jako choroba o nawrotowym charakterze, manifestująca się pod postacią rozległych zmian skórnych, egzema stanowi znaczący problem natury psychologicznej i społecznej, gdyż może prowadzić do wykluczenia ze społeczeństwa. U podstaw izolacji osób dotkniętych egzemą leży brak wiedzy na temat tego, czy egzema jest zaraźliwa. Pora rozwiać wszelkie wątpliwości.
2017-11-10

Łuszczyca na piersiach – przyczyny, objawy leczenie

Łuszczyca na piersiach – przyczyny, objawy leczenie

Zmiany łuszczycowe mogą pokrywać całe ciało, lub tylko jeden obszar. W niektórych z nich skóra jest bardziej wrażliwa. Dotyczy to skóry biustu. Łuszczyca na piersiach to problem, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się mieć szczególnej wagi. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie, a delikatna skóra piersi i dekoltu w łuszczycy wymaga specjalnej uwagi. 

2017-10-09

Atopowe zapalenie skóry u dzieci i niemowląt - pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry u dzieci i niemowląt - pielęgnacja
Prawidłowa pielęgnacja skóry dziecka z atopią znacznie skraca czas leczenia i przyczynia się do dłuższych okresów remisji choroby. Wymaga jednak systematyczności. Atopowe zapalenie skóry – wieloczynnikowa choroba o podłożu alergicznym – charakteryzuje się występowaniem na skórze grudkowatych zmian zapalnych.
2017-09-13

Atopowe zapalenie skóry - pielęgnacja

Atopowe zapalenie skóry - pielęgnacja
Skóra atopowa jest podrażniona, przesuszona i swędzi, a pojawiające się na niej wykwity przypominające grudki często ulegają zakażeniom. Ulgę przynieść może jednak nie tylko odpowiednie terapia, ale i prawidłowa pielęgnacja i ochrona skóry np. poprzez stosowanie odzieży medycznej z serii Comfifast.
2017-09-09

Pielęgnacja skóry z egzemą u dorosłych i dzieci

Pielęgnacja skóry z egzemą u dorosłych i dzieci
Osoby zmagające się z egzemą powinny, obok prawidłowej diety i odpowiednio prowadzonej terapii, starannie pielęgnować skórę. Właściwy dobór naturalnych preparatówodzieży medycznej, unikanie alergenów kontaktowych i substancji drażniących łagodzi zmiany skórne i zapobiega ostrym stanom zapalnym.
2017-09-09

Wpływ stresu na zaostrzanie postaci egzemy

Wpływ stresu na zaostrzanie postaci egzemy
Wyprysk skórny, zwany też egzemą, to grupa chorób manifestujących się zaczerwienioną wysypka oraz świądem. Schorzenie może zostać wywołane przez substancje drażniącą lub przez alergen. Czynnikiem pogarszającym stan skóry, bez względu na przyczynę powstawania zmian, jest silny stres.
2017-09-09

Łuszczyca a atopowe zapalenie skóry - objawy i przyczyny

Łuszczyca a atopowe zapalenie skóry - objawy i przyczyny
Zarówno łuszczyca, jak i atopowe zapalenie skóry należą do chorób immunologicznych o podłożu genetycznym. Obie także zalicza się do dermatoz, czyli schorzeń manifestujących się zmianami skórnymi. Mają jednak różny przebieg. 
2017-08-09

Inhibitory kalcyneuryny w leczeniu Atopowego Zapalenia Skóry

Inhibitory kalcyneuryny w leczeniu Atopowego Zapalenia Skóry
Jeszcze do końca ubiegłego wieku, sterydy były jedyną formą leczenia atopowego zapalenia skóry. Niestety, nie były one skuteczną terapią u wszystkich pacjentów. Swędzące i szpecące zmiany skórne pozostawały dla nich codziennością, destruktywnie wpływającą na liczne aspekty życia.
2017-08-09

Czym jest egzema?

Czym jest egzema?
Egzemą, inaczej wypryskiem, nazywamy zbiór chorób objawiających się zmianami skórnymi oraz świądem. Aby zminimalizować ryzyko jej wystąpienia, należy w pierwszej kolejności określić przyczynę wysypki. Egzema najczęściej wywoływana jest przez kontakt z alergenem – pyłki roślin, sierść zwierząt, niektóre pokarmy, a walka z nią obejmuje nie tylko podaż leków, ale także odpowiednią pielęgnację skóry. 
2017-07-20

Leczenie atopowego zapalenia skóry

Leczenie atopowego zapalenia skóry
Terapia atopowego zapalenia skóry jest dość trudna, ze względu na złożone przyczyny jej powstawania i dużą ilość czynników ją wyzwalających. Kuracja obejmuje środki stosowane miejscowo, ogólnoustrojowo oraz odpowiedni dobór preparatów - najlepiej naturalnych preparatów (przykładowo tych z serii Dr Michaels).
2017-07-09

Czynniki wyzwalające w atopowym zapaleniu skóry

Czynniki wyzwalające w atopowym zapaleniu skóry
Atopowe zapalenie skóry opiera się na mechanizmie upośledzonego działania ludzkiego układu odpornościowego. Nasilają ją obecne w otoczeniu neutralne substancje, które organizm traktuje jak szkodliwe. Dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry naturalnymi preparatami Dr Michaels oraz jej ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi stosując odzież medyczną Comfifast.
2017-06-20

Przebieg egzemy u niemowląt i dzieci

Przebieg egzemy u niemowląt i dzieci
Niemowlęta i dzieci mają bardzo delikatną, wrażliwą skórę, która łatwo ulega podrażnieniom. Dlatego częściej niż u dorosłych obserwuje się u nich występowanie wyprysku skórnego, spowodowanego uczuleniem. Ta postać egzemy – zwaną atopowym zapaleniem skóry – manifestuje się zaczerwienieniem, wysypką i uporczywym świądem. 
2017-06-09

Egzema u dorosłych - rodzaje, przebieg i leczenie

Egzema u dorosłych - rodzaje, przebieg i leczenie
Egzemą nazywa się grupę chorób skóry objawiających się wysypką, zaczerwienieniem oraz świądem. Najczęstszą przyczyną wyprysku jest alergia, czyli nadmierna reakcja organizmu na obecne w środowisku nieszkodliwe cząstki pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub pokarmowego. 
2017-05-20

Zapobieganie podrażnieniom skóry – poradnik

Zapobieganie podrażnieniom skóry – poradnik
Skóra jest największym narządem naszego ciała. Jednocześnie żaden inny z naszych narządów nie jest tak silnie eksponowany na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Stąd właśnie skóra zapewnia nam barierę ochronną przeciw promieniowaniu UV, chroni przed wnikaniem bakterii, jak również bierze udział w odczuwaniu bodźców oraz regulacji temperatury ciała.
2017-05-20

Dieta w atopowym zapaleniu skóry

Dieta w atopowym zapaleniu skóry
Atopowe zapalenie skóry jest wieloczynnikową chorobą, która ma podłoże alergiczne. Dlatego w profilaktyce i walce z nim bardzo ważna jest dieta. Pacjent powinien unikać produktów zaostrzających stan zapalny, a także zadbać o odpowiedną pielęgnację oraz wygląd skóry np. stosując odzież medyczną Comfifast przy regularnym stosowaniu naturalnych preparatów Dr Michaels.
2017-04-20

Charakterystyka wyprysku niealergicznego

Charakterystyka wyprysku niealergicznego
Niektóre rodzaje egzemy, czyli wyprysku skórnego, nie mają podłoża alergicznego. Wywołuje je wówczas najczęściej stres, substancje drażniące skórę, inne choroby współistniejące. Często jednak przyczyny powstawania zapalenia nie są do końca poznane, a zdarza się, że chorobą może być wtórnie wikłana alergią.
2017-04-09

Wyprysk skórny a alergia

Wyprysk skórny a alergia
Wypryskiem skórnym, inaczej egzemą, nazywamy grupę chorób skórnych, które manifestują się występowaniem wysypki, zaczerwienieniem i świądem. W tej grupie przeważająca ilość stanów zapalnych skóry wywoływana jest przez alergię.
2017-03-20

Marsz alergiczny – objawy marszu alergicznego i leczenie

Marsz alergiczny – objawy marszu alergicznego i leczenie
Klasyczny marsz alergiczny, mimo iż nazwa sugeruje coś zupełnie odmiennego, wcale nie jest nazwą choroby czy specyficznym wzorcem chodu, który mógłby charakteryzować alergików. Pod tym pojęciem kryje się charakterystyczna kolejność, u której we wczesnym okresie życia występują objawy atopii.
2017-03-20

Jak wybierać kosmetyki przy atopowym zapaleniu skóry

Jak wybierać kosmetyki przy atopowym zapaleniu skóry
AZS objawia się bolesnymi wykwitami na skórze, zaczerwienieniem, świądem i suchością. Aby łagodzić te dolegliwości, należy stosować odpowiednio dobrane preparaty pielęgnacyjne (patrz produkty Dr Michaels na atopowe zapalenie skóry) oraz odzież medyczną Comfifast, która działa jak opatrunek okluzyjny - wzmacnia działanie produktów kosmetycznych i chroni skórę przed uszkodzeniami.
2017-03-09

Diagnostyka wyprysku skórnego

Diagnostyka wyprysku skórnego
Aby móc pozbyć się egzemy – choroby skóry, objawiającej się czerwonawą wysypką i świądem – należy ją prawidłowo zdiagnozować. Podstawą rozpoznania jest wywiad z pacjentem, a następnie przeprowadzenie skórnych testów alergicznych. Jeśli alergia zostanie wykluczona, bierze się pod uwagę inne niż uczulenie przyczyny wyprysku.
2017-03-09

Emolienty – czym są i jak działają?

Emolienty – czym są i jak działają?
Emolienty to kosmetyki pielęgnacyjne, które w dermatologii mają szerokie zastosowanie. To składniki licznych dermokosmetyków, pomagające utrzymać właściwe nawilżenie oraz wytworzyć film ochraniający zewnętrzną warstwę skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ułatwiając przy tym jej regenerację.
2017-02-20

Dieta dla osób z egzemą

Dieta dla osób z egzemą
Egzema o podłożu alergicznym może być wywoływana nie tylko przez alergeny wziewne (np. pyłki roślin, sierść zwierząt) czy kontaktowe, ale także pokarmowe. Aby złagodzić i wyciszyć jej przebieg, należy eliminować z diety substancje uczulające.
2017-02-09

Humektanty – naturalne środki nawilżające

Humektanty – naturalne środki nawilżające
Humektanty to składniki znajdowane w licznych pielęgnacyjnych kosmetykach. Tworzą one taką „pułapkę wodną”, która ściąga wodę ze skóry właściwej do warstwy naskórkowej skóry, a także zatrzymują tam wodę ze środowiska zewnętrznego.
2017-02-09

Jakie są przyczyny atopowego zapalenia skóry?

Jakie są przyczyny atopowego zapalenia skóry?
Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba zapalna, którą wywołuje nadwrażliwość układu odpornościowego na niegroźne białka występujące w środowisku człowieka. Jest uwarunkowana genetycznie i może być dziedziczona.
2017-01-13

Biały dermatografizm w AZS

Biały dermatografizm w AZS
Dermatografizm, który dosłownie można tłumaczyć jako „pisanie na skórze”, w żargonie medycznym jest objawem występującym w licznych chorobach skóry. Jednak nie zawsze musi być oznaką problemów – czasami opisywany jest również u osób zdrowych.
2017-01-09

SCORAD – system oceny nasilenia atopowego zapalenie skóry

SCORAD – system oceny nasilenia atopowego zapalenie skóry
Aby sprawdzić skuteczność leczenia, czy ocenić jak bardzo zaawansowana jest choroba, lekarze używają specjalnych skali. W przypadku atopowego zapalenia skóry, dermatolodzy posługują się skalą SCORAD (z ang. SCORing.
pixel