Blog

Kortykosteroidy (glikokortykosteroidy) jako leki przeciwzapalne

Kortykosteroidy (glikokortykosteroidy) jako leki przeciwzapalneKostykosteroidy są lekami o silnym działaniu przeciwzapalnym – jednocześnie jednak, nie są wolne od działań niepożądanych. Mimo iż w wielu chorobach skóry, jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy alergia leczenie sterydami należy do standardów – warto sobie zdawać sprawę z korzyści, jak i ryzyka jakich niesie ich stosowanie.
Przeczytaj więcej

Wywiad z osobami, które stosowały preparaty Dr Michaels

Wywiad z osobami, które stosowały preparaty Dr MichaelsPoznaj opinie osób, które stosowały preparaty Dr Michaels.
Przeczytaj więcej

Wyprysk potnicowy - przyczyny, leczenie i zdjęcia

Wyprysk potnicowy - przyczyny, leczenie i zdjęciaWyprysk potnicowy inaczej nazywany jest wypryskiem kontaktowym (łac. eczema) lub pęcherzykowym. Częstotliwość występowania tego schorzenia wynosi między 5-10 % populacji, częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn, natomiast zaostrzona postać choroby pojawia się u 5-7 % pacjentów, u których przybiera formę przewlekłą, trwającą ponad pół roku i trudną w leczeniu, ponieważ oporną na antybiotykoterapię.
Przeczytaj więcej

Retinoidy w leczeniu łuszczycy

Retinoidy w leczeniu łuszczycyW leczeniu łuszczycy retinoidy zaczęto stosować już blisko 40 lat temu. Wielu specjalistów jest zgodnych, że mimo ich niedoskonałości, są to leki o znacznej skuteczności. Jednak tego rodzaju leczenie nie jest odpowiednie dla każdego pacjenta. Jak stosuje się retinoidy w łuszczycy, i jakie są ich skutki uboczne?
Przeczytaj więcej

Porównaj kurację Dr Michaels z innymi dostępnymi na rynku

Porównaj kurację Dr Michaels z innymi dostępnymi na rynkuPoniżej prezentujemy wyniki międzynarodowych badań dotyczących satysfakcji pacjentów z dotychczasowego leczenia preparatami Dr Michaels.
Przeczytaj więcej

Charakterystyka wyprysku niealergicznego

Charakterystyka wyprysku niealergicznegoNiektóre rodzaje egzemy, czyli wyprysku skórnego, nie mają podłoża alergicznego. Wywołuje je wówczas najczęściej stres, substancje drażniące skórę, inne choroby współistniejące. Często jednak przyczyny powstawania zapalenia nie są do końca poznane, a zdarza się, że chorobą może być wtórnie wikłana alergią.
Przeczytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel