Blog

Łuszczyca stóp - przyczyny, objawy, leczenie

Łuszczyca stóp - przyczyny, objawy, leczenieŁuszczyca stóp i dłoni występuje u niewielkiej liczby pacjentów, i wiąże się z zajęciem niedużej powierzchni skóry. Jednak dłonie oraz stopy są dla człowieka niezmiernie istotnymi organami w naszym codziennym funkcjonowaniu.
Przeczytaj więcej

Łuszczyca skóry głowy - leczenie, objawy i przyczyny

Łuszczyca skóry głowy - leczenie, objawy i przyczynySkóra głowy jest zajęta aż u 8 na 10 pacjentów z rozpoznaną łuszczycą. Chociaż czasem, na szczęście, jest niemal niezauważalna, i daje się łatwo ukryć pod włosami. Niektórzy jednak nie mają takiej możliwości, gdyż czerwone, uniesione plamy pokrywają niemal całą skórę.
Przeczytaj więcej

Łuszczyca a oddawanie krwi - czy osoba chora na łuszczycę może być dawcą krwi?

Łuszczyca a oddawanie krwi - czy osoba chora na łuszczycę może być dawcą krwi?Przeciwwskazaniem do oddawania krwi są choroby, które mogą stać się niebezpieczeństwem dla dawcy bądź biorcy. Łuszczyca jako nieuleczalna choroba skórna niestety dyskwalifikuje do wykonywania procedury donacji (oddawania krwi), pomimo faktu, iż nie jest chorobą zakaźną.
Przeczytaj więcej

Moja walka z łuszczycą

Moja walka z łuszczycąPan Arkadiusz od ponad 50 lat zmaga się z łuszczycą. Dzięki terapii preparatami Dr Michaels, może się cieszyć zdrową i czystą skórą. Dowiedz się więcej na temat stosowanej przez niego kuracji preparatami Dr Michaels.
Przeczytaj więcej

Wyprysk skórny a alergia

Wyprysk skórny a alergiaWypryskiem skórnym, inaczej egzemą, nazywamy grupę chorób skórnych, które manifestują się występowaniem wysypki, zaczerwienieniem i świądem. W tej grupie przeważająca ilość stanów zapalnych skóry wywoływana jest przez alergię.
Przeczytaj więcej

Leczenie immunosupresyjne w łuszczycy i AZS

Leczenie immunosupresyjne w łuszczycy i AZSKiedy wszystkie „zwykłe” metody leczenia zawodzą, lekarz może przepisać terapię immunosupresyjną. Jest to specyficzny rodzaj terapii, który silnie tłumi stan zapalny odpowiedzialny za powstawanie zmian skórnych w łuszczycy oraz AZS. Ze względu na to, że oddziałuje nie tylko na skórę, ale również na cały organizm, nie jest to terapia pierwszego wyboru w przypadku tych chorób.
Przeczytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel