Blog

Łuszczyca rąk - widoczna, wstydliwa choroba?

Łuszczyca rąk - widoczna, wstydliwa choroba?Wielu może sądzić, że łuszczyca jest wyłącznie chorobą „kosmetyczną”. Ale to nieprawda. Szczególnie w przypadku łuszczycy dłoni oraz stóp, które uniemożliwiają pracę, społeczne życie a nawet – normalne funkcjonowanie.
Przeczytaj więcej

Łuszczyca na łokciach – leczenie i zdjęcia

Łuszczyca na łokciach – leczenie i zdjęciaŁuszczyca pospolita(z łac. psoriasis), posiada wiele rodzajów, które rozróżniamy także ze względu na ich położenie w określonych partiach ciała. Formy łuszczycy różnią się także intensywnością zmian oraz rodzajem łuski, która jest charakterystycznym objawem w tej chorobie.
Przeczytaj więcej

Łuszczyca – przyczyny jej powstawania

Łuszczyca – przyczyny jej powstawaniaŁuszczyca najczęściej objawia się dobrze odgraniczonymi czerwonymi, pokrytymi błyszczącą łuską plamami na skórze. Wynikają one z bardzo szybkiego namnażania się budujących skórę keratynocytów, których wędrówka ku powierzchni skóry staje się wyraźnie przyspieszona.
Przeczytaj więcej

Jak poprawić sobie samopoczucie chorując na łuszczycę?

Jak poprawić sobie samopoczucie chorując na łuszczycę?W Polsce depresja przestaje być tematem tabu. Coraz więcej naszych rodaków je przełamuje, a liczne wypowiedzi dziennikarzy i celebrytów przekonują iż nie jest to „złe samopoczucie”. Depresja to choroba, i nieleczona skutecznie – może prowadzić do śmierci.
Przeczytaj więcej

Biały dermatografizm w AZS

Biały dermatografizm w AZSDermatografizm, który dosłownie można tłumaczyć jako „pisanie na skórze”, w żargonie medycznym jest objawem występującym w licznych chorobach skóry. Jednak nie zawsze musi być oznaką problemów – czasami opisywany jest również u osób zdrowych.
Przeczytaj więcej
pixel