Blog

Przyczyny powstawania skórnych wyprysków

Przyczyny powstawania skórnych wypryskówSkórne wypryski powstające w przebiegu egzemy mają różne podłoże, ponieważ choroba ta może mieć bardzo wiele przyczyn. Jej najczęściej spotykaną postacią jest wyprysk alergiczny, który wywołują obecne w środowisku osób dotkniętych wypryskiem alergeny.
Przeczytaj więcej

Dieta dla osób z egzemą

Dieta dla osób z egzemąEgzema o podłożu alergicznym może być wywoływana nie tylko przez alergeny wziewne (np. pyłki roślin, sierść zwierząt) czy kontaktowe, ale także pokarmowe. Aby złagodzić i wyciszyć jej przebieg, należy eliminować z diety substancje uczulające.
Przeczytaj więcej

Czy biologiczne leki na łuszczycę są skuteczne?

Czy biologiczne leki na łuszczycę są skuteczne?We współczesnej medycynie mocną popularność wśród pacjentów z łuszczycą zdobyły tzw. leki biologiczne, zadebiutowały one w medycynie kilkanaście lat temu. Leczenie biologiczne jest więc stosunkowo nową metodą, która pojawiła się jako alternatywa do tradycyjnych środków, takich jak konwencjonalna terapia ogólna, tj. fotochemioterapia (PUVA), metotreksat, cyklosporyna i acetretyna.
Przeczytaj więcej

Łuszczyca kropelkowata – przyczyny, leczenie i zdjęcia

Łuszczyca kropelkowata – przyczyny, leczenie i zdjęciaW odróżnieniu od łuszczycy pospolitej, łuszczyca kropelkowata jest postacią dominującą u małych dzieci oraz młodzieży. Typowe dla niej drobne wykwity wyraźnie różnią się od potrafiących pokrywać obszerne fragmenty skóry zmian typowych dla najczęściej występującej postaci plackowatej.
Przeczytaj więcej

Pękająca skóra na palcach - przyczyny i leczenie

Pękająca skóra na palcach - przyczyny i leczenieSucha, pękająca skóra na piętach to powszechny problem – ale może okazać się poważny. Jego przyczyną niekoczniecznie jest niewłaściwa pielęgnacja – chociaż zmiana pewnych nawyków jest nieodzownym elementem leczenia. W tym artykule, przybliżymy przyczyny pękających stóp oraz sposoby, jak sobie z nimi radzić.

Jakie są przyczyny atopowego zapalenia skóry?

Jakie są przyczyny atopowego zapalenia skóry?Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba zapalna, którą wywołuje nadwrażliwość układu odpornościowego na niegroźne białka występujące w środowisku człowieka. Jest uwarunkowana genetycznie i może być dziedziczona.
Przeczytaj więcej
pixel