Blog

Dieta w atopowym zapaleniu skóry

Dieta w atopowym zapaleniu skóryAtopowe zapalenie skóry jest wieloczynnikową chorobą, która ma podłoże alergiczne. Dlatego w profilaktyce i walce z nim bardzo ważna jest dieta. Pacjent powinien unikać produktów zaostrzających stan zapalny, a także zadbać o odpowiedną pielęgnację oraz wygląd skóry np. stosując odzież medyczną Comfifast przy regularnym stosowaniu naturalnych preparatów Dr Michaels.
Przeczytaj więcej

Czy egzema jest zaraźliwa?

Czy egzema jest zaraźliwa?Egzema jest potocznym określeniem, używanym do opisania licznych chorób skóry objawiających się powstawaniem małych krostek – wypryskiem. Często bywa jednak stosowana przez laików, jak również lekarzy, jako synonim atopowego zapalenia skóry (AZS).
Przeczytaj więcej

Zapobieganie podrażnieniom skóry – poradnik

Zapobieganie podrażnieniom skóry – poradnikSkóra jest największym narządem naszego ciała. Jednocześnie żaden inny z naszych narządów nie jest tak silnie eksponowany na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Stąd właśnie skóra zapewnia nam barierę ochronną przeciw promieniowaniu UV, chroni przed wnikaniem bakterii, jak również bierze udział w odczuwaniu bodźców oraz regulacji temperatury ciała.
Przeczytaj więcej

Łuszczyca a choroby wewnętrzne – choroby nerek, miażdżyca

Łuszczyca a choroby wewnętrzne – choroby nerek, miażdżycaŁuszczyca to przewlekle schorzenie skóry o wieloczynnikowym, głównie genetycznym i immunologicznym podłożu. Jest ona również choroba zapalna, która może przybierać postać wieloukładową. Właśnie dlatego wielu pacjentów jest narażenych na szereg innych schorzeń współtowarzyszących, w tym tych związanych bezpośrednio z układem krwionośnym czy nerkami.
Przeczytaj więcej

Kortykosteroidy (glikokortykosteroidy) jako leki przeciwzapalne

Kortykosteroidy (glikokortykosteroidy) jako leki przeciwzapalneKostykosteroidy są lekami o silnym działaniu przeciwzapalnym – jednocześnie jednak, nie są wolne od działań niepożądanych. Mimo iż w wielu chorobach skóry, jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry czy alergia leczenie sterydami należy do standardów – warto sobie zdawać sprawę z korzyści, jak i ryzyka jakich niesie ich stosowanie.
Przeczytaj więcej

Wywiad z osobami, które stosowały preparaty Dr Michaels

Wywiad z osobami, które stosowały preparaty Dr MichaelsPoznaj opinie osób, które stosowały preparaty Dr Michaels.
Przeczytaj więcej
pixel