Blog

Leczenie atopowego zapalenia skóry

Leczenie atopowego zapalenia skóryTerapia atopowego zapalenia skóry jest dość trudna, ze względu na złożone przyczyny jej powstawania i dużą ilość czynników ją wyzwalających. Kuracja obejmuje środki stosowane miejscowo, ogólnoustrojowo oraz odpowiedni dobór preparatów - najlepiej naturalnych preparatów (przykładowo tych z serii Dr Michaels).
Przeczytaj więcej

Czy łuszczyca jest zaraźliwa?

Czy łuszczyca jest zaraźliwa?Łuszczyca jest chorobą o nie do końca znanych przyczynach, objawiającą się powstawaniem na skórze „łusek”, z łuszczącą się skórą. Być może z tego powodu, przez osoby postronne łuszczyca postrzegana jest jako stygmat, wzbudzając ich odrazę i niechęć.
Przeczytaj więcej

Erytrodemia łuszczycowa – objawy, leczenie i zdjęcia

Erytrodemia łuszczycowa – objawy, leczenie i zdjęciaErytrodermia należy do niebezpiecznych dermatoz, w których zajęciu ulega niemal cała powierzchnia skóry. Stan pacjenta z erytrodermią łuszczycową może szybko ulec dramatycznemu pogorszeniu. Zazwyczaj, przyczynę erytrodermi można zidentyfikować, dzięki czemu łatwiej jest dobrać metody terapeutyczne dające największą skuteczność.
Przeczytaj więcej

Psychoterapia i leczenie przeciwdepresyjne

Psychoterapia i leczenie przeciwdepresyjnePoznaj niekonwencjonalne metody walki z łuszczycą, do których specjaliści zaliczają psychoterapię i stosowanie środków przeciwdepresyjnych. Czy wiesz, że psychoterapia stanowi niezwykle korzystną terapię wspomagającą walkę z łuszczycą?
Przeczytaj więcej

Łuszczyca odwrócona - przyczyny, objawy i zdjęcia

Łuszczyca odwrócona - przyczyny, objawy i zdjęciaŁuszczyca jest chorobą skóry praktycznie nie występującą u Eskimosów grenlandzkich, sporadycznie natomiast wśród Indian Ameryki Północnej, mieszkańców Azji, Ameryki Północnej i Afryki zachodniej.
Przeczytaj więcej

Przeczosy - czym są i jak je leczyć?

Przeczosy - czym są i jak je leczyć?Mimo iż określenie „przeczosy” może budzić różne skojarzenia, stosuje się je jako określenie linijnych uszkodzeń naskórka, spowodowanych drapaniem. Mogą mieć one różną głębokość, a w trakcie gojenia się mogą pozostawiać na skórze wyraźnie odcinające się na tle ciemniejszej skóry blizny.
Przeczytaj więcej
pixel