Blog

Łuszczyca plackowata a łuszczyca pospolita

Łuszczyca plackowata a łuszczyca pospolitaŁuszczyca plackowata to najczęstsza forma prezentacji łuszczycy. Szacuje się, że występuje u 8 na 10 osób z tym schorzeniem. Z tego powodu w medycynie nazywa się ją nieraz 'łuszczycą pospolitą'. Czerwone, uniesione i łuszczące się zmiany pojawiają się i zanikają, ponieważ choroba przebiega przewlekle i nie jest uleczalna. Niemniej istnieją sposoby leczenia, które pozwalają przejąć nad nią kontrolę.
Przeczytaj więcej

Solarium a łuszczyca - czy pobyt w solarium może Ci zaszkodzić?

Solarium a łuszczyca - czy pobyt w  solarium może Ci zaszkodzić?Korzystny wpływ promieni słonecznych w leczeniu skóry był wykorzystywany już w starożytnych Indiach i Egipcie. Znana nam obecnie fototerapia została wprowadzona do użytku pod koniec XIX wieku przez Nielsa Finsena, laureata nagrody Nobla.
Przeczytaj więcej

SCORAD – system oceny nasilenia atopowego zapalenie skóry

SCORAD – system oceny nasilenia atopowego zapalenie skóryAby sprawdzić skuteczność leczenia, czy ocenić jak bardzo zaawansowana jest choroba, lekarze używają specjalnych skali. W przypadku atopowego zapalenia skóry, dermatolodzy posługują się skalą SCORAD (z ang. SCORing.
Przeczytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel