Kliniczne Badanie Skuteczności Preparatów Dr Michaels - Główny Szpital miasta Wiedeń, Austria:

Czy preparaty Dr Michaels zadziałają na Twoją łuszczycę?

Skuteczność preparatów Dr Michaels jest mocno uzależniona od zaangażowania pacjenta w terapię. Od 75 - 95 na 100 osób uzyskuje oczyszczenie skóry z łuszczycy tylko jeżeli rygorystycznie stosuje się do terapii Dr Michaels.

Przeprowadziliśmy badanie skuteczności preparatów Dr Michaels w szpitalu w Austrii. Przeprowadził je dr hab. profesor nadzwyczajny Profesor Herbert Hönigsmann.

 

Univ Prof. Dr. Herbert Honigsmann  

 

Profesor Herbert Hönigsmann to światowej sławy austriacki dermatolog specjalizujący się w przelekłych chorobach dermatologicznych, a zwłaszcza łuszczycy. Obecnie pełni stanowisko kierownika Katedry Dermatologii Wydziału Dermatologii i Środowiska Zapalenia Skóry Uniwersytetu Medycznego we Wiedniu. Przez ponad 5 lat redagował prestiżowe czasopismo medyczne Journal of the American Academy of Dermatology(JAAD), którym zamieszczane są publikacje związane z badaniami klinicznymi, nowymi zabiegami, technikami diagnostycznymi a także pozostałe tematy związane z zapobieganiem, diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry. Po spełnieniu odpowiednich formalności Profesor podjął się przebadania skuteczności preparatów Dr Michaels w warunkach szpitalnych.

Poniżej fragment dokumentacji prof. Hönigsmanna. z przeprowadzonego badania skuteczności preparatów Dr Michaels:

Przeprowadzone badanie było losowe, podwójnie ślepe (tzn. ani badacz ani pacjent nie wiedzieli jaki zestaw preparatów był stosowany), kontrolowane placebo (preparatami nie aktywnymi). Jedna grupa pacjentów otrzymała preparaty Dr Michaels na łuszczycę, druga grupa – trzy produkty do pielęgnacji skóry bez substancji czynnych. Wszystkie produkty zostały zapakowane w aptece szpitalnej Szpitala Ogólnego w Wiedniu w identyczne, neutralne opakowania i wydane przez kierownika projektu pacjentom podczas wizyt.

Zalecenia dotyczące sposobu stosowania poszczególnych produktów były dokładnie takie same dla preparatów leczniczych i placebo. Preparaty oznaczone jako "żel myjący" należało nanieść na skórę w obrębie zmian skórnych i po upływie trzech do pięciu minut zmyć letnią wodą. Następnie na miejsca zmienione chorobowo należało nałożyć obficie maść i po wchłonięciu „przypieczętować” przez natarcie odżywką (zastosowano zestaw podstawowy Dr Michaels). W trakcie badania preparaty były stosowane dwa razy dziennie przez okres ośmiu tygodni. W czasie badania ocena skuteczności recenzowanych produktów była prowadzona na wizytach kontrolnych odbywających się w dwutygodniowych odstępach przez badacza „ślepego” (nie wiedzącego, którzy pacjenci otrzymali badane preparaty, a którzy placebo). Oceny dokonano przy pomocy Psoriasis Area and Severity Index (PASI).

Pacjentom zabroniono udzielania osobie badającej informacji na temat leczenia w czasie wizyt. W trakcie kolejnych spotkań pacjenci otrzymywali zapas preparatów przeznaczonych do dalszego okresu leczenia. Aby udokumentować kolejne fazy leczenia wykonano fotografie charakterystycznych, skórnych wykwitów łuszczycowych w standardowym ustawieniu - na początku badania oraz po upływie 4 względnie 8 tygodni.

  wyniki badań  

Wyniki: Badaniem objętych było 34 pacjentów (15 kobiet/19 mężczyzn) z objawami lekkiej do średnio zaawansowanej, stabilnego przypadku łuszczycy pospolitej. W grupie otrzymującej badane preparaty ośmiotygodniowy okres terapii zakończyło 14 pacjentów (9 kobiet/5 mężczyzn), a w grupie placebo – 10 pacjentów (2 kobiety/8 mężczyzn). Spośród pacjentów z grupy placebo, aż 6 zakończyło kurację przed czasem z powodu braku skuteczności. Większość pacjentów otrzymujących placebo przerwało udział w badaniu, ponieważ nie nastąpiła żadna wyraźna poprawa. W grupie otrzymującej aktywne preparaty odpadło 4 pacjentów z powodu niedostatecznej skuteczności. W tym przypadku zostało to uzasadnione dużym nakładem czasu na stosowanie leczenia w czasie badania (czas potrzebny na zastosowanie wszystkich trzech preparatów dwa razy dziennie).

Podsumowanie: Wartość PASI Score-Reduction wyniosła odpowiednio 89%. Oznacza to że w ciągu 8 tygodni u 89% osób nastąpiła redukcja zmian.

  Herbert Hönigsmann

Wnioski profesora Herberta Hönigsmanna: Poddane ocenie w przeprowadzonym badaniu dermokosmetyki Dr Michaels stosowane  wspomagająco w leczeniu łuszczycy prowadzą do wyraźnej poprawy stanu skóry w przypadku stałej, przewlekłej łuszczycy pospolitej. Wszystkie działania niepożądane (zapalenie mieszków włosowych, zapalenie skóry połączone ze swędzeniem oraz świąd) występowały przez krótki czas i w momencie największego nasilenia zostały określone jako "nieznaczne" i nie wymagały konkretnego leczenia ani konieczności przerwania udziału w badaniu. Preparaty Dr Michaels stosowane wspomagająco w leczeniu łuszczycy stanowią pewną i skuteczną alternatywę w przypadku stałej, przewlekłej łuszczycy pospolitej

Ważne uwagi: Jak wynika to z przeprowadzonego badania, skuteczność preparatów Dr Michaels uzależniona jest od rygorystycznego stosowania produktów dwa razy dziennie, nakładając kolejno żel, maść i odżywkę. Nie możemy mówić o skuteczności preparatów jeżeli

pacjent nie może znaleźć czasu na ich aplikację. Preparaty nie zadziałają na skórę jeżeli pominiemy kolejne dawki.  Ważną informacją jest również fakt, że 85% skuteczność w oczyszczeniu skóry z łuszczycy wiąże się z zastosowaniem pełnej terapii składającej się z produktów Dr Michaels w postaci żelu, maści i odżywki (tzw. zestaw podstawowy Dr Michaels). Bardzo często pacjenci stosujący preparaty Dr Michaels nie korzystają z pełnego zestawu, a jedynie testowo kupują maść Dr Michaels. Stosowanie samej maści Dr Michaels jest mniej skuteczne i nie można po niej oczekiwać efektów przedstawionych w badaniu powyżej.     Przeczytaj pełne badanie Austryjackie - Kliknij tu >  

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel