Kliniczne Badanie Skutecznosci Preparatow Dr Michaels Glowny Szpital miasta Wieden Austria

Prof.-Dr.-Herbert-Honigsmann

Przeprowadzono badanie skuteczności preparatów Dr Michaels w szpitalu w Austrii. Przeprowadził je dr hab. profesor nadzwyczajny Profesor Herbert Hönigsmann.

Profesor Herbert Hö nigsmann to światowej sławy austriacki dermatolog specjalizujący się w przewlekłych chorobach dermatologicznych, a zwłaszcza łuszczycy. Obecnie pełni stanowisko kierownika Katedry Dermatologii Wydziału Dermatologii i Środowiska Zapalenia Skóry Uniwersytetu Medycznego we Wiedniu. Prace naukowe Profesora nad łuszczycą można zweryfikować na stronie: https://www.researchgate.net/profile/Herbert_Hoenigsmann

Po spełnieniu odpowiednich formalności Profesor podjął się przebadania skuteczności preparatów Dr Michaels w warunkach szpitalnych. Poniżej fragment dokumentacji prof. Hönigsmanna:

 

 

 

Przeprowadzone badanie skuteczności było losowe, podwójnie ślepe. W przypadku badań działania nowych preparatów, podwójnie ślepa próba polega na tym, że pacjentów dzieli się losowo na dwie grupy, z których jedna otrzymuje testowany specyfik, a druga placebo. Poszczególni pacjenci nie są informowani, do której z grup należą, ani nie wie tego personel medyczny bezpośrednio zajmujący się pacjentami (pielęgniarki podające specyfik, lekarz analizujący stan zdrowia pacjentów). Lekarz badający pacjentów gromadzi dane, które przesyła koordynatorowi testu. Koordynator (prof. Hönigsmann) zestawił te dane z listą pacjentów i przy użyciu metody statystycznej ocenił skuteczność działania testowanych preparatów Dr Michaels.

Jedna grupa pacjentów otrzymała preparaty Dr Michaels na łuszczycę, druga grupa – trzy produkty do pielęgnacji skóry bez substancji czynnych. Wszystkie produkty zostały zapakowane w aptece szpitalnej Szpitala Ogólnego w Wiedniu w identyczne, neutralne opakowania i wydane przez kierownika projektu pacjentom podczas wizyt.


Zalecenia dotyczące sposobu stosowania poszczególnych produktów były dokładnie takie same dla preparatów Dr Michaels i placebo. Preparaty oznaczone jako "żel myjący" należało nanieść na skórę w obrębie zmian skórnych i po upływie trzech do pięciu minut zmyć letnią wodą. Następnie na miejsca zmienione chorobowo należało nałożyć obficie maść i po wchłonięciu „przypieczętować” przez natarcie odżywką (zastosowano zestaw podstawowy Dr Michaels). W trakcie badania preparaty były stosowane dwa razy dziennie przez okres ośmiu tygodni.

W czasie badania ocena skuteczności recenzowanych produktów była prowadzona na wizytach kontrolnych odbywających się w dwutygodniowych odstępach przez badacza „ślepego” (nie wiedzącego, którzy pacjenci

otrzymali badane preparaty, a którzy placebo). Oceny dokonano przy pomocy wskaźnikach PASI (Psoriasis Area and Severity Index) określającego skuteczność preparatów leczniczych.


Aby udokumentować kolejne fazy leczenia wykonano fotografie charakterystycznych, skórnych wykwitów łuszczycowych w standardowym ustawieniu - na początku badania oraz po upływie 4 względnie 8 tygodni.

Wyniki

Badaniem objętych było 34 pacjentów (15 kobiet/19 mężczyzn) z objawami lekkiej do średnio zaawansowanej, stabilnego przypadku łuszczycy pospolitej. W grupie otrzymującej badane preparaty (preparaty Dr Michaels) ośmiotygodniowy okres terapii zakończyło 14 pacjentów (9 kobiet/5 mężczyzn), a w grupie placebo – 10 pacjentów (2 kobiety/8 mężczyzn).

Większość pacjentów otrzymujących placebo przerwało udział w badaniu, ponieważ nie nastąpiła żadna wyraźna poprawa. W grupie otrzymującej aktywne preparaty odpadło 4 pacjentów. W tym przypadku zostało to uzasadnione dużym nakładem czasu na stosowanie preparatów w czasie badania (czas potrzebny na zastosowanie wszystkich trzech preparatów dwa razy dziennie). Pacjenci nie stosowali preparatów codziennie.

Podsumowanie: Wartość PASI Score-Reduction wyniosła odpowiednio 89%. Oznacza to że w ciągu 8 tygodni u 89% osób nastąpiła redukcja zmian.

Wnioski profesora Herberta Hönigsmanna

Poddane ocenie w przeprowadzonym badaniu dermokosmetyki Dr Michaels stosowane wspomagająco w leczeniu łuszczycy prowadzą do wyraźnej poprawy stanu skóry w przypadku stałej, przewlekłej łuszczycy pospolitej. Podczas terapii w niektórych przypadkach występowały działania niepożądane (zapalenie mieszków włosowych, zapalenie skóry połączone ze swędzeniem oraz świąd). Występowały one przez krótki czas i w momencie największego nasilenia zostały określone jako "nieznaczne" i nie wymagały konieczności przerwania udziału w badaniu. Preparaty Dr Michaels stosowane w łuszczycy stanowią pewną i skuteczną alternatywę w przypadku stałej, przewlekłej łuszczycy pospolitej

Ważne uwagi

Jak wynika to z przeprowadzonego badania, skuteczność preparatów Dr Michaels uzależniona jest od rygorystycznego stosowania produktów dwa razy dziennie, nakładając kolejno żel, maść i odżywkę. Nie możemy mówić o skuteczności preparatów jeżeli pacjent nie może znaleźć czasu na ich aplikację. Preparaty nie zadziałają na skórę jeżeli pominiemy kolejne dawki. Ważną informacją jest również fakt, że 89% skuteczność w oczyszczeniu skóry z łuszczycy wiąże się z zastosowaniem pełnej terapii składającej się z produktów Dr Michaels w postaci żelu, maści i odżywki (tzw. zestaw podstawowy Dr Michaels). Bardzo często pacjenci stosujący preparaty Dr Michaels nie korzystają z pełnego zestawu, a jedynie testowo kupują maść Dr Michaels. Stosowanie samej maści Dr Michaels jest mniej skuteczne i nie można po niej oczekiwać efektów przedstawionych w badaniu powyżej. Przeczytaj pełne badanie Austriackie - Kliknij tu > www.febumed.com.pl


Od 75 - 95 na 100 osób uzyskuje oczyszczenie skóry z łuszczycy tylko jeżeli rygorystycznie stosuje się do terapii Dr Michaels.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel