Łuszczyca

Suplementacja diety w łuszczycy

Suplementacja diety w łuszczycyŁuszczyca to przewlekła, zapalna choroba skóry, która może przybierać postać wieloukładową. Z tego względu pozytywny wpływ na ograniczanie ognisk zapalnych w przebiegu schorzenia ma odpowiednia dieta i suplementacja witaminą D, a także wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi. 
Przeczytaj więcej

Łuszczyca zadawniona - przyczyny, objawy i zdjęcia

Łuszczyca zadawniona - przyczyny, objawy i zdjęciaPierwszy wpis o łuszczycy pojawił się w 460-370r  p. n. e i sporządzony został przez Hipokratesa. Łuszczyca, mimo zaawansowanych badań nad jej przebiegiem, jest chorobą, której patogeneza cały czas nie jest jednoznaczna.
Przeczytaj więcej

Szampon na łuszczycę - jak walczyć z łuszczycą głowy?

Szampon na łuszczycę - jak walczyć z łuszczycą głowy?Leczenie łuszczycy jest zarówno sztuką, jak i nauką. Leczenie łuszczycy głowy owłosionej jest problematyczne i nie zawsze zadowalające. Łuszczyca to nieuleczalna choroba o wieloaspektowej patogenezie.
Przeczytaj więcej

Łuszczyca jako choroba psychosomatyczna

Łuszczyca jako choroba psychosomatycznaNa łuszczycę cierpi ok. 1–2% ludności w Europie i USA, przy czym dotyka ona w równym stopniu osoby młode, jak i dojrzałe, mężczyzn, jak i kobiety. Ze względu na to, że nie da się jej wyleczyć – można jedynie łagodzić jego objawy – życie pacjenta może znacznie się pogorszyć. 
Przeczytaj więcej

Jak rozpoznaje się łuszczycę stawową?

Jak rozpoznaje się łuszczycę stawową?Około 15-30% z łuszczycą skóry cierpi z powodu łuszczycowego zapalenia stawów. Jednak nie jest to regułą – choroba może wystąpić również u krewnych osób z łuszczycą skóry, którzy sami się z nią nie zmagają. Chociaż czasem przebiega łagodnie, jeśli stan zapalny stawów nie jest leczony – choroba może prowadzić do ich poważnego uszkodzenia.
Przeczytaj więcej

Dowiedz się jakie są postacie łuszczycy

Dowiedz się jakie są postacie łuszczycyŁuszczycę określamy mianem zapalnej choroby, która manifestuje się głównie skórnymi wykwitami. Może jednak przyjmować wiele różnych postaci, których wspólną cechą jest toczący się w organizmie proces zapalny. 
Przeczytaj więcej
pixel