Składniki aktywne

Podstawą współczesnej dermatologii i kosmetologii jest dostarczenie skórze odpowiednich substancji aktywnych, które mają m.in. stymulować naturalne procesy naprawcze. Jak pokazują najnowsze trendy na rynku badawczym, substancje czynne mają za zadanie przywrócenie skórze odpowiedniej równowagi i zapewnienie jej ciągłości tego stanu.

Substancje aktywne to substancje chemiczne powodujące wystąpienie chemicznych, biochemicznych czy fizykochemicznych efektów, które wywołują działanie terapeutyczne. Stosowane są w dermatologii do celów pielęgnacyjnych i oczyszczających. Mają działanie nawilżające, dezynfekujące czy upiększające. Wnikają głęboko w warstwy naskórka poprawiając jego barierę ochronną.

W preparatach Dr Michaels znajduje się ponad 50 substancji aktywnych, co świadczy o ich jakości i sile działania.


Ekstrakt z kwiatów nagietka lekarskiego - ze względu na zawartość karotenoidów i flawonoidów, posiada działanie gojące i regenerujące. Zmiękcza i oczyszcza skórę z zanieczyszczeń. Stosowany w pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo.

Ekstrakt z rozmarynu - środek powstrzymujący procesy starzenia, który odpowiada za nawilżenie skóry oraz jej nawodnienie. Dzięki wysokiej zawartości przeciwutleniaczy zapewnia skórzę świeżość oraz blask.

Nagietek lekarski - stosowany przy chorobach i stanach zapalnych skóry. Wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i grzybobójcze. Przyspiesza gojenie się ran.

Olej gorczycowy - dzięki swojemu silnemu działaniu rozgrzewającemu i pobudzającemu, doskonale nawilża oraz odżywia skórę. Skutecznie niweluje świąd oraz pomaga odpowiednio złuszczyć naskórek.

Olej jojoba - posiada wyjątkowe możliwości pielęgnacyjne, które wynikają z jego biozgodnych zdolności względem ludzkiego sebum. Uzupełnia powstałe niedobory warstwy lipidowej, dzięki czemu skóra nabiera blasku i nie jest przesuszona.

Olej sezamowy - zaliczany do środków "anti-aging", zapewnia skórzę ochronę przed procesami starzenia. Zmniejsza utratę wody przez naskórek oraz zwiększa jej elastyczność.

Olej z awokado - bogate źródło witaminy A, E oraz witamin z grupy B. Przyspiesza gojenie się ran oraz pomaga zmniejszyć zmiany skórne.

Olej z nasion jojoba - posiada wyjątkowe możliwości pielęgnacyjne, które wynikają z jego biozgodnych zdolności względem ludzkiego sebum. Uzupełnia powstałe niedobory warstwy lipidowej, dzięki czemu skóra nabiera blasku i nie jest przesuszona.

Olej z nasion marchwi zwyczajnej - zawarte w nim przeciwutleniacze opóźniają pojawianie się na skórze zauważalnych oznak starzenia. Zapewnia skórze ochronę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Olejek eteryczny z sosny - wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwbólowe i ściągające. Przyspiesza procesy gojenia się ran.

Olejek eukaliptusowy - stosowany przy oczyszczaniu i odkażaniu skóry. Działa pielęgnacyjnie na skórę dotkniętą oparzeniami, wypryskami czy trudno gojącymi się ranami. Łagodzi świąd i chroni skórę przed rozwojem zakażeń.

Olejek imbirowy - działa przeciwbólowo, pobudzająco oraz rozgrzewająco na skórę ciała. Stosowany w kosmetykach redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej.

Olejek lawendowy - stymuluje wzrost nowych komórek i bierze udział w procesach tworzenia nowych tkanek. Wykazuje właściwości przeciwropne i przeciwwirusowe. Zapobiega podrażnieniom skóry oraz niweluje wszelkiego rodzaju infekcje skórne.

Olejek limonkowy - ma działanie ściągające, dezynfekujące oraz regenerujące. Skutecznie tonizuje skórę zapewniając jej odpowiednią świeżość.

Olejek pomarańczowy - zmniejsza powstałe na skórze zaczerwienienia, hamuje rozpad kolagenu oraz reguluje wydzielanie sebum. Matuje oraz nawilża skórę jednocześnie odpowiadając za zachowanie jej prawidłowego ukrwienia.

Olejek rozmarynowy - posiada działanie odkażające i antybiotyczne. Stosowany jest na powierzchowne rany, skaleczenia oraz zadrapania w celu przyspieszenia procesów regeneracji naskórka.

Olejek rycynowy - odżywia, wzmacnia i nadaje blasku każdej skórze podatnej na podrażnienia. Dzięki swoim właściwościom pielęgnacyjnym doskonale dba o spierzchniętą i zniszczoną skórę.

Olejek z awokado - bogate źródło witaminy A, E oraz witamin z grupy B. Przyspiesza gojenie się ran oraz pomaga zmniejszyć zmiany skórne.

Olejek z drzewa herbacianego - odpowiada za zahamowanie rozwoju bakterii i grzybów. Ma silne działanie antyseptyczne, dlatego z powodzeniem może być stosowany w leczeniu chorób przewlekłych chorób skóry. Skutecznie łagodzi stany zapalne skóry.

Olejek z drzewa sandałowego - działa kojąco i bakteriobójczo. Ogranicza powstałe stany zapalne na skórze. Sprawia, że jest ona wygładzona i elastyczna.

Olejek z dzikiej róży - jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do zapewnienia skórze odpowiedniego nawilżenia. Posiada intensywne właściwości regenerujące wpływające na poprawę kondycji skóry. Działa również jako środek gojący i redukujący uszkodzenia skóry.

Olejek z kiełków pszenicy - posiada największą zawartość witaminy E spośród wszystkich olei roślinnych. Działa na skórę tonizująco i przeciwzapalnie. Łagodzi podrażnienia, uelastycznia skórę sprawiając, że staje się ona gładka i miękka.

Olejek z kory cynamonu - jeden z najsilniejszych antyseptyków. Działa rozjaśniająco, odkażająco oraz ściągająco na skórę. Likwiduje ropnie, wypryski oraz zapobiega powstawaniu blizn i plam pozapaleniowych.

Olejek z krokosza barwierskiego - duża zawartość witaminy E oraz kwasu linolowego zapobiega utracie wody. Sprawia, że skóra staje się bardziej miękka, sprężysta i jędrna.

Olejek z liści eukaliptusa - stosowany przy oczyszczaniu i odkażaniu skóry. Działa pielęgnacyjnie na skórę dotkniętą oparzeniami, wypryskami czy trudno gojącymi się ranami. Łagodzi świąd i chroni skórę przed rozwojem zakażeń.

Olejek z maceratu marchwi - zawiera karotenoidy, które chronią komórki przed wolnymi rodnikami. W efekcie zapewnia ochronę przed wysuszeniem skóry, sprawiając, że jest ona odpowiednio nawilżona i odżywiona.

Olejek z mandarynki - w mandarynce występuje ok. 85-93% zawartość limonenu, który działa m.in. ochronnie na skórę. Zapobiega powstawaniu rozstępów oraz pęknięć skóry. Zmniejsza łojotok skóry przy atopowym zapaleniu skóry oraz łuszczycy.

Olejek z migdałowca pospolitego - zawiera w sobie witaminy E i K, które odpowiedzialne są m.in. za ochronę skóry przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Likwiduje zaczerwienienia i zapobiega odparzeniom.

Olejek z mirry - wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Działa na skórę niczym balsam zapewniając jej ochronę przed uszkodzeniami oraz gwarantując odpowiednie nawilżenie.

Olejek z moreli - wysoka zawartość witamin A, D i E oraz kwasów tłuszczowych powoduje, że znakomicie nawilża i odżywia skórę. Wspomaga skórę w walce z wolnymi rodnikami i jest niezbędny w procesie regeneracji naskórka.

Olejek z oliwy z oliwek - ułatwia przyswajanie witaminy D oraz retinolu, które pobudzają naskórek do odnowy. Ma właściwości nawilżające, tworząc na skórze swoistą warstwę ochronną, która zapobiega przed zimnem, wiatrem i nadmiernej utracie wody.

Olejek z oregano - skuteczny środek przeciwbakteryjny i przeciwgrzybiczy. Stosowany w przypadku leczenia uciążliwych grzybic oraz likwidowaniu stanów zapalnych o podłożu bakteryjnym. Bardzo silny antyutleniacz.

Olejek z paczuli- wspomaga likwidację obrzęków i zmian skórnych. Zmiękcza skórę i pomaga usunąć zaczerwienienia.

Olejek z paczulki wonnej - przeciwdziałania pęknięciom skóry oraz łagodzi swędzenia w ogniskach zapalnych. Poprawia ogólny stan skóry.

Olejek z pelargonii pachnącej - przynosi ulgę uszkodzonej skórze w wyniku oparzeń czy zadrapań. Łagodzi miejscowo świąd, działając przeciwzapalnie i znieczulająco.

Olejek z pestek moreli - głęboko odżywia, nawilża i ujędrnia skórę. Posiada silne właściwości regeneracyjne, które wpływają na opóźnienie procesu starzenia skóry. Jako dodatek do kosmetyków, potęguje działanie składników towarzyszących.

Olejek z placzatki- działa antyseptycznie, przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie. Nawadnia i wzmacnia skórę pobudzając regenerację komórek.

Olejek z pomarańczy - działa przeciwzapalnie. Zmniejsza obrzęki, rozjaśnia skórę oraz wzmacnia ją powodując, że jest gładka i promienna.

Olejek z pomarańczy chińskiej - wykazuje działanie antyseptyczne i łagodzące. Działa na skórę odświeżająco i rozgrzewająco.

Olejek z pomarańczy gorzkiej - jedna z najdroższych substancji stosowanych w aromaterapii. Działa oczyszczająco i odżywiająco na skórę. Tonizuje skórę zapewniając jej odświeżenie poprzez usunięcie powstałych zanieczyszczeń.

Olejek z rącznika pospolitego - poprawia kondycję i wygląd włosów, brwi, rzęs, paznokci oraz skóry. Nawilża i odżywia skórę, zapewniając jednocześnie zachowanie odpowiedniej warstwy ochronnej.

Olejek z sandałowca białego - pozyskiwany z kory drzewa sandałowego w wyniku destylacji z parą wodną. Ma działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Regeneruje skórę, wybielając i wyrównując jej koloryt.

Olejek z sebum emu - w skład olejku wchodzi ok. 70% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki swojemu silnemu działaniu natłuszczającemu, szybko się wchłania i wnika w głębokie warstwy skóry zapewniając jej odpowiednie nawilżenie.

Olejek z sosny zwyczajnej - wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwbólowe i ściągające. Przyspiesza procesy gojenia się ran.

Olejek z suszonych koszyczków rumianku - ma właściwości przeciwzapalne, dezodoryzujące i przeciwbakteryjne. Przyspiesza gojenie się ran, wspomaga likwidację procesów stanów zapalnych skóry i błon śluzowych.

Olejek z wiesiołka - zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe wpływają na utrzymanie prawidłowego poziomu nawodnienia organizmu, ograniczając przy tym utratę wody przez zewnętrzne warstwy naskórka.

Olejek ze słodkich migdałów - w jego skład wchodzą sole mineralne, proteiny, magnez oraz witaminy z grupy A, E, D, B. Odpowiedni dla każdego typu cery, nie działa drażniąco na skórę. Łagodzi podrażnienia, delikatnie usuwa martwe komórki i dogłębnie nawilża skórę.

Pelargonia pachnąca - przynosi ulgę uszkodzonej skórze w wyniku oparzeń czy zadrapań. Łagodzi miejscowo świąd, działając przeciwzapalnie i znieczulająco.

Pomarańcza - działa przeciwzapalnie. Zmniejsza obrzęki, rozjaśnia skórę oraz wzmacnia ją powodując, że jest gładka i promienna.

Pozostałe składniki aktywne:

Aceton - według klasyfikacji toksyczności Hodge'a i Sternera aceton zaliczany jest do grupy słabo toksycznych substancji. W kosmetyce stosowany jest jako rozpuszczalnik organiczny do rozpuszczania tłuszczów oraz olejów.

Etanol - ma działanie bakteriobójcze i antyperspiracyjne. Chroni przed bakteriami i zmniejsza stan zapalny.

Kwas salicylowy - ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz antyseptyczne. Odpowiada za prawidłowe złuszczenie się naskórka.

Mocznik - humektant, którego celem jest prawidłowe nawilżenie skóry. Jest niealergizujący oraz nietoksyczny. Stanowi syntetyczny odpowiednik naturalnych czynników nawilżających. 

Nadmanganian potasu - posiada silne działanie bakteriobójcze oraz grzybobójcze. Doskonale odkaża i dezynfekuje skórę. Stosowany miejscowo jako produkt do przemywania skóry, ropiejących ran czy owrzodzeń.

Ocet - zwalcza bakterie oraz grzyby. Zmniejsza swędzenie pojawiające się w wyniku stanów zapalnych skóry oraz po ukąszeniu owadów. Łagodzi oparzenia słoneczne.

Tlenek cynku - cynk, występujący w postaci bioaktywnych kompleksów, charakteryzuje się działaniem ściągającym i ochronnym dla skóry. Łagodzi istniejące stany zapalne i zwiększa elastyczność skóry.

pixel