Blog

Przeczosy - czym są i jak je leczyć?

Przeczosy - czym są i jak je leczyć?Mimo iż określenie „przeczosy” może budzić różne skojarzenia, stosuje się je jako określenie linijnych uszkodzeń naskórka, spowodowanych drapaniem. Mogą mieć one różną głębokość, a w trakcie gojenia się mogą pozostawiać na skórze wyraźnie odcinające się na tle ciemniejszej skóry blizny.
Przeczytaj więcej

Czynniki wyzwalające w atopowym zapaleniu skóry

Czynniki wyzwalające w atopowym zapaleniu skóryAtopowe zapalenie skóry opiera się na mechanizmie upośledzonego działania ludzkiego układu odpornościowego. Nasilają ją obecne w otoczeniu neutralne substancje, które organizm traktuje jak szkodliwe. Dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry naturalnymi preparatami Dr Michaels oraz jej ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi stosując odzież medyczną Comfifast.
Przeczytaj więcej

Łuszczycowe zapalenie stawów a renta

Łuszczycowe zapalenie stawów a rentaMimo prowadzonych licznych badań nad jej patogenezą, łuszczyca w praktyce klinicznej jest istotnym problemem terapeutycznym.
Przeczytaj więcej

Białe plamki na paznokciach - co oznaczają? Czy to łuszczyca?

Białe plamki na paznokciach - co oznaczają? Czy to łuszczyca?Białe plamki na paznokciach często stanowią tylko defekt kosmetyczny – ale mogą także stanowić przejaw poważniejszego problemu zdrowotnego. Warto wiedzieć, jakie są przyczyny powstawania białawych przebarwień na płytce paznokciowej, ponieważ nasze paznokcie są jak lustro, z którego można wyczytać wiele informacji na temat naszego stanu zdrowia.
Przeczytaj więcej

Przebieg egzemy u niemowląt i dzieci

Przebieg egzemy u niemowląt i dzieciNiemowlęta i dzieci mają bardzo delikatną, wrażliwą skórę, która łatwo ulega podrażnieniom. Dlatego częściej niż u dorosłych obserwuje się u nich występowanie wyprysku skórnego, spowodowanego uczuleniem. Ta postać egzemy – zwaną atopowym zapaleniem skóry – manifestuje się zaczerwienieniem, wysypką i uporczywym świądem. 
Przeczytaj więcej

Suplementacja diety w łuszczycy

Suplementacja diety w łuszczycyŁuszczyca to przewlekła, zapalna choroba skóry, która może przybierać postać wieloukładową. Z tego względu pozytywny wpływ na ograniczanie ognisk zapalnych w przebiegu schorzenia ma odpowiednia dieta i suplementacja witaminą D, a także wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi. 
Przeczytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel