Blog

Łuszczycowe zapalenie stawów a renta

Łuszczycowe zapalenie stawów a rentaMimo prowadzonych licznych badań nad jej patogenezą, łuszczyca w praktyce klinicznej jest istotnym problemem terapeutycznym.
Przeczytaj więcej

Białe plamki na paznokciach - co oznaczają? Czy to łuszczyca?

Białe plamki na paznokciach - co oznaczają? Czy to łuszczyca?Białe plamki na paznokciach często stanowią tylko defekt kosmetyczny – ale mogą także stanowić przejaw poważniejszego problemu zdrowotnego. Warto wiedzieć, jakie są przyczyny powstawania białawych przebarwień na płytce paznokciowej, ponieważ nasze paznokcie są jak lustro, z którego można wyczytać wiele informacji na temat naszego stanu zdrowia.
Przeczytaj więcej

Przebieg egzemy u niemowląt i dzieci

Przebieg egzemy u niemowląt i dzieciNiemowlęta i dzieci mają bardzo delikatną, wrażliwą skórę, która łatwo ulega podrażnieniom. Dlatego częściej niż u dorosłych obserwuje się u nich występowanie wyprysku skórnego, spowodowanego uczuleniem. Ta postać egzemy – zwaną atopowym zapaleniem skóry – manifestuje się zaczerwienieniem, wysypką i uporczywym świądem. 
Przeczytaj więcej

Suplementacja diety w łuszczycy

Suplementacja diety w łuszczycyŁuszczyca to przewlekła, zapalna choroba skóry, która może przybierać postać wieloukładową. Z tego względu pozytywny wpływ na ograniczanie ognisk zapalnych w przebiegu schorzenia ma odpowiednia dieta i suplementacja witaminą D, a także wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi. 
Przeczytaj więcej

Łuszczyca zadawniona - przyczyny, objawy i zdjęcia

Łuszczyca zadawniona - przyczyny, objawy i zdjęciaPierwszy wpis o łuszczycy pojawił się w 460-370r  p. n. e i sporządzony został przez Hipokratesa. Łuszczyca, mimo zaawansowanych badań nad jej przebiegiem, jest chorobą, której patogeneza cały czas nie jest jednoznaczna.
Przeczytaj więcej

Szampon na łuszczycę - jak walczyć z łuszczycą głowy?

Szampon na łuszczycę - jak walczyć z łuszczycą głowy?Leczenie łuszczycy jest zarówno sztuką, jak i nauką. Leczenie łuszczycy głowy owłosionej jest problematyczne i nie zawsze zadowalające. Łuszczyca to nieuleczalna choroba o wieloaspektowej patogenezie.
Przeczytaj więcej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel