Preparaty na AZS i egzemę Dr Michaels

( ilość produktów: 17 )

Skuteczne kremy, emolienty, płyny i maści na atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry, nazywane również wypryskiem atopowym, to przewlekła choroba skóry występująca zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci. Często objawom skórnym towarzyszą inne, które są charakterystyczne dla chorób o podłożu atopowym np.

  • astma atopowa (alergiczna) będąca chorobą układu oddechowego,
  • atopowy nieżyt nosa (alergiczny) jako stan zapalny śluzówek nosa oraz zatok.

Charakterystycznym objawem atopowego zapalenia skóry są występujące na skórze zaczerwienienia, które są sygnałem toczącego się stanu zapalnego. Towarzyszy jemu szereg innych, współtowarzyszących objawów:

  • przewlekły, nawracający i trudny do opanowania świąd,
  • nadwrażliwość na alergeny (np. pokarmowe) manifestująca się skórnymi reakcjami alergicznymi,
  • powstawanie na skórze wyprysków o charakterze plam i blaszek.

Podstawą pielęgnacji skóry u osób z atopowym zapaleniem skóry jest naprawa warstwy ochronnej naskórka, a co za tym idzie - zminimalizowanie stanu zapalnego i wyeliminowanie uporczywego świądu.

Do poprawy stanu naskórka wykorzystane są emolienty, jako środki nawilżające wpływające na poprawę sprężystości i miękkości skóry. Preparaty wykorzystywane w celach pielęgnacyjnych do AZS mają za zadanie złagodzenie podrażnień oraz świądu występującego w przebiegu wyprysku atopowego.

Preparaty będące emolientami mogą mieć różną postać - środków do kąpieli, maści, kremów i dostępne są bez recepty. Przykładem produktów nawilżających, których działanie polega na regeneracji bariery skórnej oraz na zminimalizowaniu świądu są preparaty Dermatum1 z serii Dr Michaels.

Preparaty Dermatum1 zostały opracowane z myślą o osobach, które zmagają się z atopowym zapaleniem skóry. Przeznaczone są do codziennej pielęgnacji wrażliwej skóry ciała, skłonnej do nadmiernego przesuszania. Produkty Dermatum1 zawierają w swoim składzie naturalne składniki aktywne, które zapewniają skórze długotrwałe nawilżenie oraz odpowiednie natłuszczenie. Stosowane regularnie łagodzą świąd i pieczenie, które towarzyszy atopowemu zapaleniu skóry.

Produkty na atopowe zapalenie skóry można stosować w formie tzw. mokrego i suchego opatrunku, czyli przy użyciu specjalistycznych wyrobów medycznych (np. odzieży leczniczej), jako opatrunek okluzyjny. Oprócz pielęgnacji zewnętrznej, ważne jest również zachowanie odpowiedniej diety. Pomocą w wyrobieniu sobie nawyków prawidłowego, zdrowego odżywiania mogą być publikacje mgr farm. Magdaleny Kurzyp na temat diety w chorobach skóry. Napisane przez nią książki stanowią źródło ciekawych informacji o prawidłowym odżywianiu, zwłaszcza w przypadku chorób dietozależnych, do których zaliczamy atopowe zapalenie skóry.

      pixel