Centrum Dermatologiczne FEBUMED - leczenie łuszczycy, AZS i egzemy

Centrum Dermatologiczne FEBUMED to sieć placówek medycznych z pełnym zakresem usług: od konsultacji specjalistycznych, przez zaawansowaną diagnostykę, po zabiegi dermatochirurgiczne i chirurgiczne. Mamy szczególne doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu osób dotkniętych przewlekłymi chorobami skóry - takimi, jak łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, egzema, trądzik czy grzybica.

Placówka powstała w oparciu o współpracę z australijską siecią klinik dermatologicznych Psoriasis Eczema Clinic, której założycielem jest prof. Michael Tirant – specjalista z zakresu chorób dermatologicznych o podłożu autoimmunologicznym. Prof. Tirant przez ponad 30 lat badał czynniki, które wpływają na zaostrzenie i remisję skórnych zmian chorobowych. Dzięki wieloletniej praktyce w zakresie dermatologii, znajomości biochemii oraz współpracy z uznanymi autorytetami stworzył preparaty Dr Michaels, których jesteśmy oficjalnym dystrybutorem oraz wdrożył nowe sposoby leczenia łuszczycy i egzemy. Otworzył sieć klinik specjalizujących się w leczeniu według własnego, unikalnego protokołu.

Naszym celem jest umożliwienie pacjentom „wyjścia z cienia” i zmiana jakości ich życia przez pomoc w walce z chorobą.

KONTROLA NAD ZMIANAMI ŁUSZCZYCOWYMI

Centrum Dermatologiczne FEBUMED specjalizuje się w leczeniu osób zmagających się z łuszczycą skóry gładkiej ciała, owłosionej skóry głowy, łuszczycą paznokci oraz łuszczycą stawową. Choroba ta nadal jest nieuleczalna, jednak dzięki wiedzy lekarzy oraz postępowi nauki pacjent może mieć wpływ na zmiany łuszczycowe. Stosując się do zaleceń lekarza prowadzącego można mieć szansę na życie z chorobą skóry w stanie remisji.

BEZPIECZNE LECZENIE

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą o charakterze nawrotowym. W przypadku chorób o długotrwałym przebiegu niezwykle ważne, poza skutecznością, jest bezpieczeństwo i zminimalizowanie działań niepożądanych. W Centrum Dermatologicznym FEBUMED leczenie dobierane jest w oparciu o spersonalizowany program pielęgnacyjny, którego celem jest poprawa wyglądu skóry.

DOŚWIADCZENI SPECJALIŚCI

Doświadczeni lekarze klinicyści z naszego Centrum Dermatologicznego przykładają szczególną wagę do oceny stanu skóry oraz wywiadu – szczegółowo analizują czynniki wyzwalające, które wpływają na stan skóry. Mogą one mieć podłoże psychosomatyczne, zależeć od chorób współtowarzyszących czy przyjmowanych leków.

 

BADANIA NA ŁUSZCZYCĘ

Gdy istnieje taka potrzeba lekarze wykonują m.in. badanie genetyczne HLACW6, które przyśpiesza rozpoznanie łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów oraz wskazuje prawdopodobieństwo zachorowania u bliskich.

 

LECZENIE BEZ STERYDÓW

Dobór odpowiedniej terapii jest decyzją lekarza, jednak lekarze FEBUMED, biorąc pod uwagę przewlekły charakter choroby, często wybierają leczenie bezsterydowe – mając na uwadze skuteczność i bezpieczeństwo, bez dodatkowych obciążeń dla organizmu.

 

FOTOTERAPIA I LECZENIE BIOLOGICZNE

Nasi pacjenci mogą korzystać z naświetlań lampami medycznymi UVB firmy Waldmann oraz dajemy możliwość podjęcia leczenia biologicznego - odpowiedniego dla osób, które bezskutecznie zmagają się z chorobą i nie odpowiadają na inne metody leczenia.

 

DIAGNOSTYKA CHORÓB WSPÓŁISTNIEJĄCYCH

Wiemy, że osoby chorujące na łuszczycę częściej zapadają na choroby współtowarzyszące np. zaburzenia metaboliczne. Dlatego pacjenci z łuszczycą są objęci z naszym Centrum Dermatologicznym FEBUMED kompleksową opieką nie tylko lekarzy dermatologów, ale także endokrynologów, alergologów, chirurgów czy alergologów.


Zadzwoń i umów się na wizytę: 22 841 01 12

PLACÓWKA: METRO STOKŁOSY
Centrum Dermatologiczne FEBUMED

al. KEN 97 lok. 9
02-777 Warszawa

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – piątek 8:00-20:00
  • sobota 8:00-19:00

 

PLACÓWKA METRO DWORZEC GDAŃSKI
FEBUMED Dermatologia i Estetyka

ul. Pokorna 2 lok. U25
00-199 Warszawa

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – piątek 8:00-20:00

 

PLACÓWKA METRO NATOLIN
Centrum Medyczne FEBUMED

ul. Belgradzka 52 lok. U76
02-793 Warszawa

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek – czwartek 8:00-20:00
pixel